Základní činnost klubu

• celoroční spolková činnost,
• provoz jezdecké stáje v Němčanech,
• pořádání kulturních a historických akcí,
• pořádání koncertů,
• produkce projektu Moravské Elegie.

Historie

Jsme hrdým partnerem knižní novinky „Případ Austerlitz 1805“ 

* Koně * lidé * historie – to je podstatou a smyslem spolku Acaballado. Jsme rádi, že jsme malým dílem přispěli k vydání knihy, která je svým způsobem unikátní.
Kniha #PřípadAusterlitz1805 Vás vtáhne do historie díky stovkám barevných fotografií, rozsáhlému přehledu archeilogických nálezů, překvapí vás množstvím tabulek, dat i pověstí. Najdete zde nové archivní materiály týkající se slavkovského pokladu, ale také detaily o armádním životě, které jinde nenajdete. V knize se autoři zabývají otázkami financování vojsk, úlohou vozatajstev, detailním vystoupením ruské gardy, atd. Mnoho z těchto informací především z ruských archivů ještě NIKDY nebylo zveřejněno a v české literatuře je najdete poprvé.
Reprezentativní kniha by určitě neměla chybět v knihovně žádného zájemce o historii. Je vhodná pro laickou i odbornou veřejnost, kluby vojenské historie a nepochybně je i skvělým dárkem. Knihu lze za výhodnou cenu získat na vybraných místech slavkovského bojiště nebo přímo od vydavatele https://www.zonerpress.cz/pripad-austerlitz-1805
Ivan Vystrčil