Ustájení koní

V nově vybudované stáji vzniklé rekonstrukcí bývalé odchovny mladého dobytka poskytujeme boxové ustájení pro 15 koní včetně kompletní celodenní péče. Jednotlivé nadstandardně veliké boxy (4 x 5 m!) pro ustájení jsou vyzděny z materiálu pórobeton se speciálním potěrem, který je pevný jako tvrdé dřevo, ale vykazuje větší pružnost. Při kopnutí koně mírně odpruží a snižuje se tak nebezpečí úrazu. Také z hlediska hygieny a údržby je velice vhodný pro dobrou omyvatelnost. Každý box je vybaven automatickou napáječkou a minerálním lizem.

Vše co vy a váš kůň potřebujete

stáj / jízdárna / výběhy / zázemí pro jezdce

Vyjížďky na koních nebo bryčkou

Vyjížďky zajišťují zkušení jezdci a trenéři. Naši koníci se pravidelně zúčastňují i rekonstrukce bitev, takže jsou klidní a myslím že dokáží potěšit každého. Povozíme Vás na jízdárně i s doprovodem v přírodě. Máme programy pro úplné začátečníky, mírně pokročilé i zkušené jezdce. Dokonce i nejezdec si u nás přijde na své. Půjčíme Vám koníka na procházku a na povožení.

Projížďka v historickém kočáře
Zažijte s námi romantickou vyjížďku bryčkou na svatbě, promoci, rodinné události nebo jako doprovod jezdců na koních.
Doprovázeni můžete být klidně vojáky Napoleonovy gardy. Pro dokonalou atmosféru si můžete kostým sami zapůjčit!

Kurzy jízdy na koni, šermu i střelby

Nabízíme kurzy pro všechny od začátečníky po zkušené jezdce. Můžete se stát členy našeho klubu, účastnit se sportovního výcviku nebo jen přicházet na hodiny ježdění…

Oživlá historie 1805

Naučte se u nás základy šermu šavlí, techniky kroků a vše co s
tímto souvisí. Nabízíme lekce pro začátečníky i nácvik bojových
akcí na koni pro zkušené jezdce.

Chcete umět střílet z křesadlové pušky?
Vyzkoušet si váhu výstroje, umět reagovat na povely?
Vycvičíme Vás. A na závěr obdržíte potvrzení. Stanete se skutečným vojákem císaře Napoleona I. Naši cvičitelé jsou zkušení veteráni rekonstrukcí po celé Evropě.

 

Překvapte dárkem, který je nečekaný…

Potřebujete dárek pro své milé? Máme pro Vás dárkový poukaz. Můžete ho využít jak pro začátečníky nebo děti tak pro pokročilé jezdce. Záleží jen na Vás.

Dětské letní tábory

Jedná se o tábor rodinného typu s důrazem na individuální přístup. Areál je v rekonstruované části stájí v kouzelné krajině nedaleko Ždánického lesa. Ve stájích je 10 koní, se kterými jsou děti neustále ve styku. Každý s účastníků dostane přiděleného koníka, o kterého se pod dohledem zkušených vedoucí celý pobyt stará. Předmětem jsou drobné úkony spojené s chovem koní, na kterých se naučí základům chování a péče o tato zvířata. Jedná se o koně klidné a spolehlivé, zvyklé na ruch a děti kolem sebe. Součástí je krytá jízdárna umožňující jezdecké akti vity i za nepříznivého počasí. Součástí budou i doprovodné akti vity, jako je návštěva zámku ve Slavkově, či areálu slavkovského bojiště. Samozřejmostí jsou i další doprovodné aktivity, jako jsou stezky odvahy, či koupání. Teeanageské pobyty jsou přizpůsobeny starší mládeži.